123456
123456
Skorzystaj z Infolinii o projekcie : +48 68 329 78 54
123456
Maksymalnie 2 mln zł na okres do 10 lat
123456
123456
123456
123456
2018-07-05

Spotkanie otwierające projekt „Silver SMEs”

W dniach 27-28 czerwca br., w Prowincji Teruel odbyło się spotkanie partnerów projektu „Silver SMEs” realizowanego w ramach Programu INTERREG Europe. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która jest jednym z partnerów projektu. Każdy
z uczestników zaprezentował swój region, omówiono bieżące zadania do realizacji oraz sprawy związane z zarządzaniem. Odbyła się także wizyta studyjna w San Hermenegildo – domu opieki dla osób starszych.

Liderem projektu jest Prowincja Teruel (Hiszpania)

Partnerami projektu są instytucje z kilku europejskich krajów, w tym z Hiszpanii, Portugali, Szwecji, Irlandii, Słowenii, Francji i z Polski.

Ogólnym celem projektu „SILVER SMEs”  jest poprawa wdrażania Polityki Regionalnej wspierającej konkurencyjność MŚP poprzez lepsze wykorzystanie szans płynących ze Srebrnej Gospodarki (Silver Economy).

Srebrną Gospodarkę można określić jako możliwości gospodarcze wynikające z wydatków publicznych i konsumenckich związanych ze starzeniem się społeczeństwa i specyficznymi potrzebami ludności w wieku powyżej 50 lat.

W ramach projektu skoncentrujemy się na możliwościach rozwoju MŚP w zakresie wytwarzania towarów i produktów dla osób powyżej 62 roku życia, zwłaszcza dla zamieszkujących na obszarach wiejskich lub górskich.

Kluczowym rezultatem projektu będzie:

- budowanie zaangażowania małych i średnich przedsiębiorstw w rozwój Srebrnej Gospodarki,

- rozwijanie inicjatyw i proaktywnych polityk publicznych, które umożliwią przeprowadzenie inwestycji strategicznych mających na celu promocję rozwoju MŚP, które skorzystałyby z szybko rozwijających się możliwości rynkowych w obszarach produktów i usług wspierających aktywne starzenie, dobre zdrowie, włączenie społeczne i  niezależność.
Luis Carlos Marquesan Forcén,  Deputy President of Provincial Government  of Teruel, Hanna Nowicka, Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Partnerzy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Lubuski Lider Biznesu
Lubuskie.pl
Krajowy System Usług

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Sulechowska 1
65-022 Zielona Góra
Czynne w godz. od 8:00 do 16:00
tel. +48 68 327 05 04
fax +48 68 68 325 38 88
e-mail agencja@region.zgora.pl

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.
Zamknij
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Zamknij