123456
123456
Skorzystaj z Infolinii o projekcie : +48 68 329 78 54
123456
Maksymalnie 2 mln zł na okres do 10 lat
123456
123456
123456
123456
2019-02-05

Spotkanie Komitetu Sterującego w ramach projektu „SILVER SMEs”

W dniach 29-30 stycznia br. przedstawiciele Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego wzięli udział w spotkaniu Komitetu Sterującego projektu „SILVER SMSs”,  realizowanego w ramach Programu INTERREG Europe. Spotkanie odbyło się w Lille we Francji na zaproszenie partnera projektu Firmy EUROSANTE, wspierającej przedsiębiorców w Regionie Nord-Pas-de-Calais.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Hanna Nowicka – Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego, która zaprezentowała dobre praktyki wspierania polityki senioralnej w ramach działalności Spółdzielni Socjalnej „ALTERNATYWY” z Zielonej Góry - aktywna przestrzeń dla seniora. Każdy z partnerów zaprezentował dobre praktyki wdrażane w innych regionach europejskich,  biorących udział w projekcie. Pani Sylwia Pędzińska – Dyrektor Instytucji Zarządzającej Urzędu Marszałkowskiego, brała aktywny udział w dyskusji na temat rozwiązań dla wspierania polityki senioralnej w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych i możliwych rozwiązań w przyszłej perspektywie finansowej. Z uwagi na przyszłe prognozy  demograficzne i problem starzejącego się społeczeństwa Województwo Lubuskie jest bardzo mocno zainteresowane wspieraniem przedsiębiorczości w zakresie powstawania nowych  produktów i usług dla tej grupy społecznej. Województwo Lubuskie wspiera aktywnie finansowanie działań w zakresie prowadzonej polityki senioralnej w ramach środków unijnych. Pani Mariola Dobosz – kierownik projektu w ARR S.A. przedstawiła finansowe i merytoryczne aspekty związane z realizacją projektu oraz wstępne plany w zakresie organizacji spotkania partnerów w naszym regionie.

Podczas spotkania komitetu przedstawiono główne aspekty przygotowanej analizy  SWOT „Srebrnej Gospodarki” oraz przeprowadzonych ankiet w poszczególnych regionach. Dyskutowano  nad  głównymi założeniami projektu oraz osiągnięciem kluczowych rezultatów jakie są spodziewane w  wyniku realizacji projektu.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w Europejskich Targach AgeingFIT - III edycja, które zostały zorganizowane w Lille.  Jest to bardzo ważne wydarzenie, które promuje innowacyjne partnerstwo w zakresie promocji  zdrowia oraz sektorów medycyny związanej ze  srebrną gospodarką. Mieliśmy okazję zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w tym obszarze przez francuskie firmy. Byliśmy pod dużym wrażaniem rozwoju produktów i usług dla sektora „Srebrnej Ekonomii”.

Partnerzy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Lubuski Lider Biznesu
Lubuskie.pl
Krajowy System Usług

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Sulechowska 1
65-022 Zielona Góra
Czynne w godz. od 8:00 do 16:00
tel. +48 68 327 05 04
fax +48 68 68 325 38 88
e-mail agencja@region.zgora.pl

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.
Zamknij
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Zamknij