123456
123456
Skorzystaj z Infolinii o projekcie : +48 68 329 78 54
123456
Maksymalnie 2 mln zł na okres do 10 lat
123456
123456
123456
123456
2019-03-29

LubuskieChellange – Łączy nas przyszłość. - wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej

Konferencja, która odbyła się 28 marca br. w Filharmonii Zielonogórskiej  zainaugurowała roczne obchody 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak mówiła o 15 latach obecności naszego regionu w Unii Europejskiej, o tym jak się w tym czasie zmieniło województwo lubuskie, o rozwoju infrastruktury naukowo-badawczej, dostępności  transportu i  ochrony zdrowia, inwestycjach przedsiębiorców i wskaźnikach  ekonomicznych, które  wyraźnie poszybowały do góry. Pani marszałek podkreśliła, iż  region bardzo się zmienił, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie fundusze europejskie.

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaznaczyła także, że to dobry czas na wyznaczenie sobie nowych celów rozwojowych i  zaprezentowała priorytety rozwoju regionu.Pan Marek Prawda, socjolog i dyplomata, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Szwecji i Niemczech, stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej – jako gość specjalny  konferencji - mówił o ukierunkowaniu nowej polityki spójności UE, a senator Waldemar Sługocki o przyszłości Polski w UE i kolejnych wyzwaniach.

O ekologii i środowisku mówił Pan Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego,  który uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Lubuskie stawia na czystą energię”. Pan Marcin Jabłoński podkreślił, że województwo w ciągu ostatnich 15 lat zrobiło bardzo wiele na rzecz poprawy jakości środowiska oraz walorów przyrodniczych, przypomniał też  główne osie priorytetowe i działania w ramach RPO, które pozwalają sięgać po pieniądze na proekologiczne projekty w zakresie innowacji, ochrony środowiska oraz kogeneracji.

O tym, jakie wyzwania stoją przed regionem lubuskim w dziedzinie czystej energii, w nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027, mówił Pan Paweł Olechnowicz z Wydziału ds. Polski Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Prezes Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej, Pan Arnold Rabiega mówił, że model energetyki z lat 50. XX wieku, polegający na scentralizowanej produkcji energii, odchodzi do lamusa, a prezes firmy Ekoenegetyka Polska Pan Bartosz Kubik, zwrócił uwagę na zbyt łatwy dostęp do energii.

My również  uczestniczyliśmy w w/w konferencji, a przy naszym Punkcie Informacyjnym można było uzyskać wiedzę  na temat dotacji i pożyczek, z jakich mogą korzystać  lubuscy przedsiębiorcy.
Partnerzy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Lubuski Lider Biznesu
Lubuskie.pl
Krajowy System Usług

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Sulechowska 1
65-022 Zielona Góra
Czynne w godz. od 8:00 do 16:00
tel. +48 68 327 05 04
fax +48 68 68 325 38 88
e-mail agencja@region.zgora.pl

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.
Zamknij
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Zamknij