12345678
12345678
12345678
12345678
12345678
Maksymalnie 2 mln zł na okres do 10 lat
12345678
12345678
12345678
12345678

Szkolenia beneficjenta.

Na 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia Beneficjent przekazuje w wersji papierowej i elektronicznej Zgłoszenie Szkolenia (zał. 3).

Do 25 dnia miesiaca beneficjent jest zobowiązany do przesłania w wersji papierowej i elektronicznej Zbiorczej informacji o planowanych w kolejnym miesiącu szkoleniach (zał. 4).

W terminie 5 dni od zakończenia miesiąca beneficjent zobowiązany jest do przesłania w wersji papierowej i elektronicznej Informację o liczbie osób, które rozpoczęły/zakończyły szkolenie w danym miesiącu (zał. 4a).

 

 

Zasady ogólne dotyczące szkoleń:

  • Beneficjent uzyskuje od osób uczestniczących w szkoleniach zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji, monitoringu i ewaluacji projektu Programu.
  • Ostateczny Odbiorca (Beneficjent) zobowiązany jest do zawarcia umowy szkoleniowej z beneficjentem ostatecznym. Umowa szkoleniowa musi zawierać w szczególności informacje dotyczące: miejsca szkolenia, czasu szkolenia, programu szkolenia, liczby uczestników szkolenia (w tym liczby pracowników w gorszym położeniu), kosztu szkolenia w przeliczeniu na jednego uczestnika, wielkości wkładu własnego przedsiębiorstwa w przeliczeniu na jednego pracownika zgodnie z art. 12 Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 16.09.2004 r. w sprawie udzielania przez PARP pomocy finansowej w ramach SPO RZL 2004 - 2006 (Dz. U. 2004 nr 207 poz. 2115, z późniejszymi zmianami), wielkości wkładu prywatnego przedsiębiorstwa ogółem, obowiązków obu stron umowy związanych ze sprawozdawczością z otrzymanej pomocy publicznej.
  • Załącznikiem do umowy szkoleniowej powinna być kserokopia dokumentu rejestrowego beneficjenta ostatecznego lub inny dokument potwierdzający status przedsiębiorcy.
  • Ostateczny Odbiorca (beneficjent) zobowiązany jest każdorazowo przed podpisaniem umowy szkoleniowej z Beneficjentem Ostatecznym, do wyliczenia wkładu prywatnego Beneficjenta Ostatecznego zgodnego z intensywnością pomocy publicznej określoną w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 16 września 2004 r. w sprawie udzielania przez PARP pomocy finansowej w ramach SPO RZL 2004 - 2006 (Dz. U. 2004 nr 207 poz. 2115 z późniejszymi zmianami).
  • Liczba godzin szkolenia prowadzonych przez jednego trenera w ciągu jednego dnia nie może wynosić więcej niż 8 godzin lekcyjnych (przy założeniu, że jedna godzina lekcyjna to 45 minut).
  • Liczba godzin doradztwa prowadzonych przez jednego doradcę w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin zegarowych.
  • Liczba dni przepracowanych przez personel zaangażowany w realizację projektu nie może przekraczać 22 dni w miesiącu.
  • Personel zaangażowany w realizację projektu zobowiązany jest do wypełniania kart pracy. W przypadku trenerów i doradców wypełnianie są karty pracy dzienne, w przypadku pozostałego personelu karty pracy miesięczne.
  • W przypadku doradców wypełniane są także karty usługi doradczej, które poświadczane są przez odbiorcę usługi.
  • Szkolenia powinny być organizowane w odpowiednich pomieszczeniach z zapewnionym zapleczem do przeprowadzenia szkolenia, zgodnie z wymaganiami polskiego prawa, tj. spełniać odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe.
  • Każdy uczestnik szkolenia powinien po jego zakończeniu otrzymać certyfikat wydany zgodnie z zasadami wizualizacji zawierający treść określoną w załaczniku 4 do umowy o dofinansowanie projektu.
  • Na każdym szkoleniu powinien być prowadzony dziennik zajęć zawierający, co najmniej następujące dane: imię i nazwisko osoby szkolonej, obecność osób szkolonych, plan zajęć (tematyka zajęć i odpowiedni wymiar godzin), realizacja planu zajęć (data, liczba godzin zajęć, liczba osób obecnych, treść zajęć, podpis prowadzącego zajęcia), sprawozdanie ze szkolenia (liczba osób rozpoczynających i kończących szkolenie, liczba wydanych zaświadczeń). Beneficjent może zastosować własny wzór dziennika (z uwzględnieniem powyższych informacji) bądź odpowiednio wzór dziennika MEN-I/6 lub wzór umieszczony poniżej:

 

 

Partnerzy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Lubuski Lider Biznesu
Lubuskie.pl

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Fryderyka Chopina 14
65-001 Zielona Góra
Czynne w godz. od 8:00 do 16:00
tel. +48 68 327 05 04
e-mail agencja@region.zgora.pl

Adres do korespondencji: 

ul. Bohaterów Westerplatte 32
65-001 Zielona Góra

 

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.
Zamknij
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Zamknij