12345
12345
Skorzystaj z Infolinii o projekcie : +48 68 329 78 54
12345
Maksymalnie 2 mln zł na okres do 10 lat
12345
12345
12345
2019-10-15

Kongres Gospodarczy - Lubuskie 2019 - między innymi o społeczeństwie cyfrowym, marketingu miejsc, a także inteligentnych miastach.

W dniach 10-11 października 2019 r. odbył się Kongres Gospodarczy - Lubuskie 2019, który swoją tematyką objął najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekologii i jakości życia, inteligentnymi technologiami, społeczeństwem cyfrowym oraz marketingiem terytorialnym.  Inauguracja Kongresu miała miejsce w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Wydarzenie otworzyła Marszałek Województwa Lubuskiego  - Elżbieta Anna Polak, a wykład inauguracyjny pt. „Od czego zależy dalszy rozwój Polski” wygłosił doktor habilitowany nauk ekonomicznych -  Leszek Balcerowicz.

W drugim dniu obrady Kongresu toczyły się w Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie oraz  w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.

Społeczeństwo cyfrowe w kontekście wyzwań dla biznesu i samorządów, sztuczna inteligencja w kontakcie z klientem, e-klient w biznesie i administracji, urząd a obywatel – narzędzia komunikacji,  to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas panelu pt. „Społeczeństwo cyfrowe – wyzwania dla biznesu i administracji”.

O marketingu miejsc mówił m.in. Radek Kotarski, dziennikarz i przedsiębiorca, autor książki „Włam się do mózgu”, twórca kanału Polimaty na YouTubie. Swoje doświadczenia przekazali także paneliści z Niemiec, Słowacji i Czech. Rozmowa dotyczyła promocji regionów i miast w mediach oraz ekowizerunku.

Panel dyskusyjny pt. „Smart City – Simple City” odbył się w ramach drugiego dnia Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2019, na terenie Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie.

Prezes Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego Radosław Grech omówił wyniki analizy przeprowadzonej przez CEO na podstawie danych wielu instytucji.

O znaczeniu nowoczesnych tzw. platform usług miejskich mówił z kolei Paweł Sokołowski z firmy Asseco Data Systems SA.

Z kolei prof. Andrzej Greinert z Uniwersytetu Zielonogórskiego mówił o „zielonej” i „błękitnej” infrastrukturze jako kapitale miejskim.

Podczas drugiego dnia Kongresu odbył się także panel dotyczący relacji pomiędzy start-upami a korporacjami.

Podsumowując, w trakcie dwudniowego Kongresu  swoje doświadczenia i  opinie mogło przedstawić wielu znakomitych  gości z kraju i zagranicy. Swoje stoisko podczas Kongresu miała również Agencja Rozwoju Regionalnego  S.A. – prezentując szeroką ofertę usług skierowanych do przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego.

Partnerzy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Lubuski Lider Biznesu
Lubuskie.pl

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Sulechowska 1
65-022 Zielona Góra
Czynne w godz. od 8:00 do 16:00
tel. +48 68 327 05 04
fax +48 68 68 325 38 88
e-mail agencja@region.zgora.pl

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.
Zamknij
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Zamknij