12345
12345
Skorzystaj z Infolinii o projekcie : +48 68 329 78 54
12345
Maksymalnie 2 mln zł na okres do 10 lat
12345
12345
12345
2019-11-25

Podsumowano I edycję projektu „Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim”

W dniu 25 listopada 2019 r. w Grape Town Hotel w Zielonej Górze odbyła się konferencja pt. „Zintegrowany System Kwalifikacji oraz Lubuskie Bony Rozwojowe potencjałem rozwoju przedsiębiorstw i ich pracowników”.

Operator projektu Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerem Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej podsumowali efekty kończącej się I edycji projektu „Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim” w ramach działania 6.5 RPO Lubuskie – 2020. Zaprezentowano również informacje o nowym projekcie, który będzie realizowany począwszy od I kwartału 2020 roku w zakresie dofinansowania do usług rozwojowych dla lubuskich przedsiębiorców. Omówiono też zagadnienia związane z Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji oraz przedstawiono argumenty jak ważne są szkolenia i nabywanie nowych kompetencji dla rozwoju własnego i rozwoju firmy.

Konferencję otworzyła Pani Hanna Nowicka – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która powitała przybyłych gości oraz przedstawiła efekty realizacji I edycji projektu.

Wśród prelegentów można było wysłuchać również wystąpienia Pani Agnieszki Demichowicz z Instytutu Badań Edukacyjnych, która wprowadziła uczestników w tajniki ustawicznego kształcenia za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Następnie wystąpiła Pani Joanna Szalpuk  - Kierownik Projektu, która omówiła zasady naboru do nowej edycji Lubuskich Bonów Rozwojowych na lata 2020-2022. Ponadto przedstawicielki lubuskich przedsiębiorców Pani Marta Bojanowska z firmy PETRA Sp. z o.o. oraz Pani Maria Syposz z firmy Ekoenergetyka – Polska Sp. z o.o. podzieliły się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami nabytymi podczas trwania projektu.  Na koniec pierwszej części konferencji Pani Katarzyna Urban, właścicielka firmy szkoleniowej KATYA PEOPLE, przedstawiła kroki i pułapki jakie trzeba pokonać by zmienić coś w firmie/często w sobie i zastosować z sukcesem informacje nabyte podczas szkolenia.

W drugiej części głos należał do Pana Sławomira Kozieła z Instytutu Badań Edukacyjnych, który omówił zasady funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, przedstawił możliwości rozwoju przedsiębiorstw w obszarze certyfikacji kwalifikacji, omówił sposoby aktywizacji osób poszukujących pracy oraz możliwości przekwalifikowania się na konkurencyjnym rynku pracy.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, kilkudziesięciu przedsiębiorców, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu oraz menagerowie firm szkoleniowych.
Partnerzy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Lubuski Lider Biznesu
Lubuskie.pl

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Sulechowska 1
65-022 Zielona Góra
Czynne w godz. od 8:00 do 16:00
tel. +48 68 327 05 04
fax +48 68 68 325 38 88
e-mail agencja@region.zgora.pl

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.
Zamknij
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Zamknij