12345
12345
Skorzystaj z Infolinii o projekcie : +48 68 329 78 54
12345
Maksymalnie 2 mln zł na okres do 10 lat
12345
12345
12345
2011-04-07

Wizyta studyjna w Paryżu

W dniach 20-25 marca br. odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli 15 Funduszy Pożyczkowych do Paryża. Przedstawicielem Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego była Pani Halina Pydzik kierująca Funduszem. W wizycie wzięli również udział przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz reprezentantka Ministerstwa Gospodarki. Celem wizyty było zapoznanie się z doświadczeniami renomowanych organizacji pożyczkowych funkcjonujących we Francji: Reseau Entreprende i ADIE (Association pour le droit a l’initiative economique). Dzięki przeprowadzonym w trakcie wizyty spotkaniom roboczym uczestnicy z Polski mieli okazję zapoznać się z interesującymi instrumentami finansowym, jak np. nieoprocentowanymi pożyczkami honorowymi, czy też mikropożyczkami. Pożyczki honorowe, udzielane na okres do 3 lat, oferuje Reseau Entrependre. Są one przeznaczone na uzupełnienie kapitałów nowouruchamianych przedsięwzięć gospodarczych. Służą one jednocześnie finansowaniu wkładu własnego przedsiębiorcy, niezbędnego w związku z zaciąganym kredytem bankowym. Z kolei ADIE jest typową organizacją mikropożyczkową, specjalizującą się w udzielaniu niewielkich wartościowo pożyczek dla ściśle określonej grupy docelowej. Grupę tą stanowią osoby wykluczone finansowo, a więc posiadające nikłą zdolność finansową. Pewna część pożyczek przeznaczona jest na finansowanie dóbr, które umożliwiają świadczenie pracy (może być to np. środek transportu) – beneficjentami tych pożyczek nie są zatem przedsiębiorcy. Rozwiązania, z którymi zapoznano się, wydają się bardzo interesujące, także w kontekście działalności polskich Funduszy Pożyczkowych i profilowania przez nie oferty pożyczkowej.
Partnerzy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Lubuski Lider Biznesu
Lubuskie.pl

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Sulechowska 1
65-022 Zielona Góra
Czynne w godz. od 8:00 do 16:00
tel. +48 68 327 05 04
fax +48 68 68 325 38 88
e-mail agencja@region.zgora.pl

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.
Zamknij
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Zamknij